Translate page into English  Seite übersetzen in Deutsch  Перевести страницу на русский  Traduire la page en français  Traducir la página en español

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Menu strony

PAMIĘCI
IZABELI JASIŃSKIEJ


Pomóż mi wygrać tą nierówną walkę - Oficjalna strona Izabeli Jasińskiej

Statystyki

· gości: 3

· użytkowników: 0

· Łącznie użytkowników: 1,158
· Najnowszy użytkownik: miedniczek

Dobre miejsca w sieci

Radio Essen
Serwis o mukowiscydozie

Portal osób niepełnosprawnych


ZSP1 w Wągrowcu
ďťż

Paulina

"Na wstepie wypadało by się przedstawić. Nazywam się Paulina Pawlak mieszkam w Wągrowcu od urodzenia, chodź mój drugi dom to szpital w Rabce, a w zasadzie Klinika Mukowiscydozy i Bronchologii w Rabce-Zdrój.
Na mukowiscydoze choruję od urodzenia, lecz jak byłam mała nie wiadomo było, że mam tą chorobę i leczono mnie na różne inne choroby. Kiedy miałam 7 lat w szpitalu w Rabce stwierdzono, że choruję na mukowiscydoze. Spadło to na mnie i na moich rodziców jak grom z jasnego nieba. Po prostu brak słów.
Na początku nie wiedziałam z czym ta choroba się wiąże...
Po prostu jestem chora i tyle.
W późniejszym wieku widząc zmiany jakie nastepują i to, że coraz więcej moich znajomych umiera dało mi do zrozumienia, że to nie przelewki. Po śmierci pewnej osoby strasznie sie załamałam. To było pierwsze załamanie w mojej chorobie, ale mój wspaniały i wszechmogący doktorek Andrzej Pogorzelski :) szybko postawił mnie na nogi. Miałam wtedy zaledwie 14... może 15 lat. Teraz mam 20 lat. Miałam nie dożyć 18-go roku życia, tak mówili lekarze w szpitalu, oczywiście nie w Rabce. Moje życie zmieniło się od dwóch lat, od kiedy zaczęłam korzystać z tlenu. Teraz mogę powiedzieć, że każda porażka związana ze śmiercią np. Oskara, który był w reportażu "Uwaga" w TVN, przy którym byłam prawie do końca jego ostatnich dni, następnie po miesiacu śmierć Kamila, który był w moim wieku coraz bardziej przeraża mnie kwestia śmierci. Załamanie przychodzi samo z siebie.
Około dwa miesiące temu Doktor Andrzej Pogorzelski, który mnie leczy od dawna,
zaproponował mi przeszczep płuc. Gdy to usłyszałam... załamałam się. Pomyślałam. Gdzie? Ja? To juz???!!
Wiedziałam, że to ostateczność w tej chorobie, więc zrozumiałam, że to nie przelewki. Albo ratuję życie i się zgadzam albo Umieram.
Co prawda dzięki mojej wspaniałej rodzinie, rodzeństwu, narzeczonemu i przyszłym szwagierkom oraz obecnym bratowym moje życie nabiera nadziei i barw.
Dziekuję wszystkim za okazaną pomoc. Nie wiem co napisać. Brak mi słów.
Po prostu dziekuję!!! Mam nadzieję, że dzięki Wam wszystkim i Waszej pomocy będę mogła normalnie żyć i oddychać pełną piersią ;)
DZIĘKUJĘ wszystkim za okazaną pomoc!!!"
Paulina Pawlak

Komentarze

#21 | fubaaro dnia 02 październik 2018 12:25
depresja na emigracji escitalopram opinie po nietrafionych tabletkach http://depresja-leki.pl/depresja-na-emigracji-escitalopram-opinie-po-nietrafionych-tabletkach/
#22 | miedniczek dnia 15 lipiec 2019 15:41
jak zwiekszyc erekcje https://namierzanietelefonu.pl/ dlaczego bola mnie miesnie

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.20
1 115 698 Wizyt na stronie
aranżacje ∗ Notensatz ∗ komputerowe przepisywanie i edycja nut ∗ randka ∗ Lokalizacja oprogramowania i DTP ∗ wózki dziecięce ∗ szkoły jezykowe Wrocław ∗ torebki papierowe z nadrukiem ∗ wózki dziecięce ∗ eLoteria - Loteria internetowa ∗ sauna ∗ Darmowe Pobieranie TORRENTY ∗ Pomysły i porady Mistrzunia ∗ Prasa Tremotransferowa ∗ zespoły weselne opolskie