Translate page into English  Seite übersetzen in Deutsch  Перевести страницу на русский  Traduire la page en français  Traducir la página en español

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Menu strony

PAMIĘCI
IZABELI JASIŃSKIEJ


Pomóż mi wygrać tą nierówną walkę - Oficjalna strona Izabeli Jasińskiej

Statystyki

· gości: 2

· użytkowników: 0

· Łącznie użytkowników: 1,158
· Najnowszy użytkownik: miedniczek

Dobre miejsca w sieci

Radio Essen
Serwis o mukowiscydozie

Portal osób niepełnosprawnych


ZSP1 w Wągrowcu
Ludzie dobrego serca bądźcie z nami
Obecna sytuacja
Przejdźmy teraz do sytuacji obecnej.  Co się dzieje u Pauliny?
Paulina z każdym dniem coraz mocniej walczy o kolejny oddech. Koncentrator tlenu jest nierozłącznym sprzętem Pauliny, nawet podczas snu.
Coraz częstsze powroty do kliniki, świadczą o tym, że jej organizm jest coraz słabszy, a pobyt w klinice jest coraz dłuższy.
Za Pauliną kolejny pobyt w Rabce. Przeszła tam kolejne badania, które były wymagane do przeszczepu. Wyniki tylko potwierdzają, że przeszczep jest bardzo potrzebny. Walka o jej życie trwa. Jak mówi Marek Edelman: "Może zdąży przed Panem Bogiem..."
Warunki
Po tym jak Paulina usłyszała, że jest odpowiednim kandydatem do przeszczepu płuc, gdyż nie posiada w swoim organizmie bakterii takich, jak mają inni z „muko”, co kolidowałoby z przeszczepem płuc wszystko zaczęło wyglądać pięknie, ale……
Warunki, jakie postawiła klinka w Wiedniu, dla Pauliny to kolejna przeszkoda, z która Paulina musi sobie poradzić.
Jednym z warunków zależnych bezpośrednio od niej jest przybrać na wadze, a jak wiadomo w jej przypadku to jest bardzo trudne.
Kolejny warunek: ma mieć „kondycje sportowca” – brzmi bardzo nie realnie, ale Paulina nie poddaje się i obiecuje sobie, że podoła temu i zrobi wszystko, aby spełnić te warunki.
Najbardziej ważnym i zarazem nie realnym jeszcze warunkiem okazuje się kwestia finansowa. Dopóki nie wpłaci na konto klinki w Wiedniu 120 tys. Euro to nie będzie wpisana na listę oczekujących.
Z jednej strony radość, że jest zakwalifikowana do przeszczepu, a z drugiej brak pieniążków go uniemożliwia.

DECYZJA ZAPADŁA

Podczas kolejnej wizyty w Rabce, zostaje podjęta decyzja:

„PRZESZCZEP PŁUC JEST KONIECZNY I NIE ODWRACALNY”.

Ta wiadomość Paulinę załamała… wiedziała, że jest to ostateczność w tej chorobie, że jej dni już są policzone…

Postanowiła walczyć i nie poddawać się, chodź nie było łatwo.

Poddała się szeregom badań, a wyniki zostały przesłane do kliniki w Wiedniu, w której miałby być przeprowadzony przeszczep płuc.

W końcu przychodzi odpowiedź z Wiednia, gdzie zostaje ustalona data konsultacji lekarskiej.

Paulina czekała na ten dzień jak na zbawienie, bo od tej wizyty zależało czy będzie zakwalifikowana do przeszczepu płuc.

Dzięki dobroci sponsora podróż do Wiednia mogła dojść do skutku.

Dnia 31 marca 2009r. zostaje podjęta decyzja:

Paulina została ZAKWALIFIKOWANA.

Tak to się zaczęło
Paulina choruje na mukowiscydoze od urodzenia. Chorobę tą stwierdzono u niej dopiero gdy miała 7lat. Jeszcze wtedy nie znano tego schorzenia w takim stopniu jak to ma miejsce dzisiaj. Leczenie rozpoczęto w innym szpitalu i niestety diagnoza nie była trafna. Była leczona w całkiem innym kierunku.

Dopiero pierwsze wizyty w klinice w Rabce zaczęły przynosić jakiekolwiek wyniki. Niestety po gruntownych badaniach okazało się, że nie jest to "jakaś" choroba.

Brzmiało to prawie jak wyrok: MUKOWISCYDOZA.
Choroba prowadząca do śmierci przed 30-tym rokiem życia. Jedyna nadzieja, żeby żyć: PRZESZCZEP PŁUC.

Takie przeszczepy płuc są wykonywane m.in. w klinice w Zabrzu, ale niestety dla Pauliny jest to za duże ryzyko i lekarze nie podejmują się tego.
Zaczyna się dramatyczna walka o życie. Walka z czasem, walka o kolejny dzień, kolejny oddech... o "bilet do życia".
Wygenerowano w sekund: 0.03
1 086 640 Wizyt na stronie
aranżacje ∗ Notensatz ∗ komputerowe przepisywanie i edycja nut ∗ randka ∗ Lokalizacja oprogramowania i DTP ∗ wózki dziecięce ∗ szkoły jezykowe Wrocław ∗ torebki papierowe z nadrukiem ∗ wózki dziecięce ∗ eLoteria - Loteria internetowa ∗ sauna ∗ Darmowe Pobieranie TORRENTY ∗ Pomysły i porady Mistrzunia ∗ Prasa Tremotransferowa ∗ zespoły weselne opolskie