Translate page into English  Seite übersetzen in Deutsch  Перевести страницу на русский  Traduire la page en français  Traducir la página en español

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Menu strony

PAMIĘCI
IZABELI JASIŃSKIEJ


Pomóż mi wygrać tą nierówną walkę - Oficjalna strona Izabeli Jasińskiej

Statystyki

· gości: 4

· użytkowników: 0

· Łącznie użytkowników: 1,158
· Najnowszy użytkownik: miedniczek

Dobre miejsca w sieci

Radio Essen
Serwis o mukowiscydozie

Portal osób niepełnosprawnych


ZSP1 w Wągrowcu
Ruszyła akcja: Paulinka Pawlak

Dobre serca pomagają Paulince Pawlak


Nasza akcja pomocy dla Paulinki Pawlak ruszyła w niedziele (8 listopada). Celem akcji jest zebranie gadżetów na aukcje, które w formie on-line będą prowadzone na antenie Radia Essen, a zebrany dochód będzi e przeznaczony na pomoc w leczeniu Paulinki.
Do końca tego tygodnia przyjmujemy wszystkie zgłoszenia rzeczy przeznaczonych na aukcje. Jeżeli masz niepotrzebną rzecz, a ta rzecz przedstawia jakąś wartość i przeszkadza Ci kiedy robisz porządki - nic prostszego. Napisz na jeden z tych numerów GG a my uzgodnimy z Tobą sposób odebrania przedmiotu z przeznaczeniem na licytacje. Przedmiotem licytacji może być wszystko oprócz art.spożywczych i alkoholu.
Od 15 listopada wszystkie przedmioty zostaną wystawione na specjalnych aukcjach prowadzonych na antenie Radia Essen. Sposób w jaki to się odbędzie to jeszcze niespodzianka ale na pewno wszystko usłyszycie. Równocześnie odbędą sie konkursy z nagrodami dla słuchaczy.
Całkowity dochód z wszystkich aukcji będzie przeznaczony dla Pauliny Pawlak. Radio Essen nie ponosi żadnych korzyści finansowych z prowadzonej akcji.
Z pamiętnika Pauliny...
Dziś mamy 1 listopada...
No niby "mój statek dopływa do portu"... hmm... tylko pytanie... co będzie na lądzie??!! Przeszczep czy to czego najbardziej sie boję?
W sumie boję się wszystkiego, boję sie przeszczepu i boję się śmierci.
Wszystko sprawia mi ogromny ból, mam już dość tego kabla, który wszędzie za sobą ciągnę (mowa o tlenie) jednak bez, którego nie mogłabym  żyć, bo najzwyczajniej w świecie udusiłabym się.
Nie mogę nawet przejść po sklepie - zakupy to marzenie. Czynności wykonywane nawet pod tlenem też sprawiają mi wysiłek. Chodzę zła, rozgoryczona, zmartwiona - bynajmniej dziś tak było - zdarzają się dni kiedy się uśmiecham, mam chęć do życia, dobry humor, ale gdy widzę co się ze mną dzieje, to na prawdę boję się!!!
Moja obawa dotyczy śmierci i tego, iż nie zdążę wytrwać  do przeszczepu. Są bliscy, jest rodzina, która mnie wspiera, ale są też realia czyli moja choroba, która jest podstępna na tyle iz wybiera takie momenty kiedy człowiek nawet by się nie spodziewał, że to już.
Moja choroba jest nie tylko ciężarem dla mnie, ale i dla mojego otoczenia. Kiedy ja jestem chora, inni to odczuwają, uczestniczą w tym mimo woli.Chciałabym już normalnie oddychać.
Boję się momentu, kiedy zadzwoni telefon i okaże się, że to już. Ciarki przechodzą mnie po całym ciele, nawet gdy to piszę.
Czekanie na telefon z kliniki, czekanie aby usłyszeć, że są już płuca dla mnie jest straszne. Tak samo jak niewiedza czy zadzwonią na czas. To tak jak czekać na wymarzoną zabawkę, tylko tutaj stawką jest moje życie.
Dzisiejszy dzień i moje pomiary dały mi negatywne myślenie, ale "zawsze po burzy wychodzi słońce" czyli w odniesieniu do mnie ma się to tak, że popłakałam sobie troszkę, ale spojrzałam w lustro, pomyślałam o bliskich, o moich rodzicach, którzy musieli dziś znosić moją handrę i pomyślałam sobie: "Paulina nie możesz sie teraz załamać, za późno... za późno jest na to by się załamać. Już bliżej finiszu niż dalej, teraz tylko pozytywne nastawienie i do przodu".
Tylko wszystko zależy od dnia i mojego samopoczucia oraz stanu zdrowia. Ciężkie są myśli o tym, że dziś jestem, a jutro...?

Paulina Pawlak          
Specjalna audycja dla Paulinki


Całej Ekipie Radia Essen oraz DJ Charunowi bardzo dziękujemy za audycje, która była grana dla Paulinki. Jeżeli ktoś nie mógł być i słuchać... nic straconego. Pobierz i posłuchaj.
Media chcą pomóc
Zmiana terminu emisji programu "Prosto z Polski" został zmieniony i odbędzie się w poniedziałek (5 października) o godz. 17:10 w telewizji TVN24 kolejne wydanie programu "Prosto z Polski". Tym razem w programie zostanie poruszony temat warunków szpitalnych oraz własne poglądy Paulinki na ten temat.
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

Jeżeli nie mogłeś(-aś) oglądać tego programu na żywo podajemy link do archiwum TVN24.
Nagły powrót do kliniki

Tego nikt nie mógł przewidzieć, że stan zdrowia Pauliny ulegnie tak znacznemu pogorszeniu. Natychmiast musiała zostać odwieziona do kliniki w Rabce.

Tak na marginesie dowiedzieliśmy się, że służba zdrowia w takich przypadkach nie ma wolnego ambulansu, zero jakiejkolwiek pomocy z ich strony.

Po raz kolejny jedyną pomocą było dobre serce zwykłego człowieka.

Saturacja spadła do SpO253%.

Może małe wyjaśnienie, o co chodzi…

 

SATURACJA - oznacza nasycenie cieczy gazem. W medycynie dokonuje się pomiarów nasycenia płynów ustrojowych, m.in. krwi, płynu komórkowego.

Najbardziej powszechnym pomiarem saturacji w działaniach medycznych jest pomiar saturacji krwi tlenem Oznaczenie wartości saturacji wyraża się skrótem "Sp" dodając chemiczny symbol gazu np. tlenu oraz procentowy wynik badania. Zapis będzie wyglądał SpO2 97%. Wartości saturacji krwi tlenem u zdrowych ludzi prezentują się w zakresie SpO2 95% - 99%.

 

Stan skrajnie ciężki do tego stopnia, że Paulinka musiała zostać przeniesiona do "izolatki" tylko po to, żeby być cały czas pod ścisłą kontrolą medyczną. Z przykrością muszę dodać, że w takim miejscu są umiesczane osoby, których stan życia jest ciągle zagrożony.

Ciężko jest nam o tym pisać. Trudno powstrzymać złe myśli. Chociaż sytuacja wygląda bardzo groźnie nie wolno się załamywać tylko trzeba walczyć i próbować pomóc.

Wygenerowano w sekund: 0.04
1 115 701 Wizyt na stronie
aranżacje ∗ Notensatz ∗ komputerowe przepisywanie i edycja nut ∗ randka ∗ Lokalizacja oprogramowania i DTP ∗ wózki dziecięce ∗ szkoły jezykowe Wrocław ∗ torebki papierowe z nadrukiem ∗ wózki dziecięce ∗ eLoteria - Loteria internetowa ∗ sauna ∗ Darmowe Pobieranie TORRENTY ∗ Pomysły i porady Mistrzunia ∗ Prasa Tremotransferowa ∗ zespoły weselne opolskie