Translate page into English  Seite übersetzen in Deutsch  Перевести страницу на русский  Traduire la page en français  Traducir la página en español

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Menu strony

PAMIĘCI
IZABELI JASIŃSKIEJ


Pomóż mi wygrać tą nierówną walkę - Oficjalna strona Izabeli Jasińskiej

Statystyki

· gości: 9

· użytkowników: 0

· Łącznie użytkowników: 1,162
· Najnowszy użytkownik: ozifyfah

Dobre miejsca w sieci

Radio Essen
Serwis o mukowiscydozie

Portal osób niepełnosprawnych


ZSP1 w Wągrowcu
To nie było takie proste
Chciałaś... Marzyłaś i opowiadałaś jak to będzie, kiedy pójdziemy na wspólny spacer. To była taka piękna wizja. Aż miło sobie przypomnieć te słowa.
Tak po prostu być i oddychać tym samym powietrzem co Ty... Czy to nie za piękne marzenia były?...
Miałaś swoje marzenia. Były też takie, które poznaliśmy za późno...
Tym razem będzie inaczej. Iza jako ta osoba, która jest pod Twoją duchową opieką doczeka lepszych dni, będzie oddychać tym powietrzem jakim nie mogłaś oddychać Ty Paulinko...

Zapraszamy na oficjalną stronę Izy - www.izabelajasinska.com
30 dni bez Ciebie
Za Twoją walkęMiesiąc temu w Klinice w Rabce o godzinie 7:59 odeszła od nas Paulinka.
Ten czas bardzo wiele zmienił w nas i w rzeczywistości, która nas otacza. Częściej zdajemy sobie sprawę, że dla chorych na mukowiscydozę czas biegnie dużo szybciej niż dla innych zdrowych ludzi. Dlatego nasza pomoc dla nich musi być szybka i zdecydowana.
Pamiętam naszą ostatnią rozmowę z Paulinką. Nie było w niej mowy, że się nie uda... "nie było takiej opcji" - jak sama mówiła. Minęło naprawdę niewiele czasu i życie potoczyło się innym torem. Nikt nawet przez chwile nie pomyślał, że tak może być. Nadzieja była zbyt silna, żeby myśleć negatywnie. A jednak...
Macie sny? Myślę, że tak. W jednym z nich, jak opowiada nam pewna osoba, pojawia się bardzo uśmiechnięta i radosna Paulinka. Inni z Was opowiadają, że przyszła w śnie i była taka sama jak ją pamiętamy, tylko nie cierpiała, nie było już duszności i ten jej wszechobecny uśmiech dawał znać, że teraz już jest szczęśliwa.
Wierzymy, że jesteś obok nas na codzień i w nocy, w snach. Nie cierpisz i oddychasz tak jak chciałaś.
"Żal by mi było odchodzić z tego świata, ponieważ mam... dużo osób, dla których chcę żyć" - tak powiedziałaś w jednym z wywiadów. Nam też jest żal, że nie możesz być wśród nas, ale jesteś w lepszym świecie. Jednak żal pozostał... żal, że nie możesz być wśród nas.
Medal "Za Twoją walkę" od przyjaciół zawisnął na krzyżu - oni to doceniają - my też. To jest właśnie dalsza część Twojego życiowego motto. Nigdy się nie poddawałaś.
Jesteś kolejnym aniołem... oddychaj.
Prośba Paulinki
Za kilka dni minie miesiąc od momentu kiedy pożegnaliśmy Paulinkę. "Pożegnaliśmy" bo jednak jest wśród nas i coraz częściej jest w naszych myślach. Jej ostatnie prośby brzmią prawie jak testament.
Nie tylko wizja ostatniego pożegnania była dla Paulinki bardzo ważna. Również to, co pozostawia po sobie. Zdawała sobie sprawę, że jeżeli nie Ona to ktoś musi wygrać tą nierówną walkę z mukowiscydozą.
Dla niej była to choroba, z którą się godziła, poddawała się jej warunkom, z nią walczyła i z którą się zmagała. Piszemy to i wciąż nie wierzymy, że Jej nie ma wśród nas, ale duchowo jest obecna na codzień i daje siłe ducha walki z przeciwieństwami losu.
W ponad dwudziestoletnim życiu pokazała, że należy walczyć nie patrząc na to co z nami będzie. Wola walki była silniejsza niż wszystko inne. Jej chęć życia dawała zawsze nadzieje, bez której życie traci wartość. Jako osoba ponad 20-letnia bardzo dobrze to rozumiała.
Ceniła sobie życie dla innych, jednak dopiero teraz to rozumiemy. Teraz kiedy Ciebie nie ma rozumiemy o czym mówiłaś: "A co będzie jak się nie uda?". Zdawałaś sobie sprawę, że możesz nie doczekać przeszczepu.
To był Twój plan Paulinko...
"Cokolwiek istnieje, co możecie zrobić dla Izy zróbcie to dla Niej, nawet kiedy Ja nie mogłam z tego skorzystać" - słowa brzmiące jak marzenie, ale nie tym razem. To jednak testament osobisty Paulinki, Jej prośba i życzenie.
Dla nas pozostaje spełnić tą prośbę należycie wykonując polecenia Twoje - Paulinko. Nie dlatego, że Ciebie nie ma, lecz dlatego, że jesteś wśród nas.
Poza ostatnimi prośbami, w których chciała mieć na sobie białą, ślubną suknię z różowymi dodatkami (ulubiony kolor), telefon, którego używała na codzień, pod poduszką (na znak kontaktu z wszystkimi, których zostawia) i tiarę na głowie. Ostatnie pożegnanie również tak, jakby zaplanowane...
Najpierw jedna piosenka, która śpiewała Eleni, a później "Echo":

"Zostało tylko echo, Ciebie już tu nie ma, nie zmienimy już nic.
Zostało tylko echo, stoje i zaciskam swe pięści do krwi.
Zostało tylko echo, w sercu mam ogień, ogień żłobi mi łzy.
Zostało tylko echo, tylko powiedz mi dlaczego? powiedz mi."


Słowa pasujące jak każda kropla życia, jak każdy jego moment i oddech. Słowa docierające do wnętrza człowieka i przeszywające jego umysł. Nawet będąc na cmentarzu, ostatni raz żegnając Ciebie można było odczuć, że to Twoje słowa.

"Cokolwiek istnieje, co możecie zrobić dla Izy zróbcie to dla Niej, nawet kiedy Ja nie mogłam z tego skorzystać" - te słowa tak zapamiętane zostały w naszej pamięci do dzisiaj. Wiele razy zastanawialiśmy się czy to nie złudzenie. Jednak Iza - Twoja najlepsza przyjaciółka z Kliniki w Rabce - istnieje i wiedz Paulinko, że jest taka sama jak Ty. Podobnie myśli nawet podobnie do Ciebie się zachowuje. Taka jak Ty...

Iza Jasińska
Mieszkająca w Bytomiu, dziewczyna mająca 23 lata. Ciężko było czekać na nasze spotkanie, ale jednak nie mogło się bez niego obejść. Spotaliśmy się z nią w tą sobotę (6.02.2010), aby wszystko stało sie jasne. Wtedy właśnie poznaliśmy Izę i Jej rodziców. Niesamowicie ciekawy wieczór spędzony razem i wspólne rozmowy na każdy prawie temat dały nam do zrozumienia, że jednak musimy pomóc Izie w nierównej walce z tą chorobą.
Dla niej powstanie wkrótce nowa strona, dzięki której będziemy walczyć o Jej zdrowie i pomoc w Jej leczeniu. Jest to dla nas swoisty sprawdzian wiedzy na temat mukowiscydozy i tego czego nauczyła nas Paulinka. Będziemy walczyć i nie poddamy się - dla Ciebie Iza warto.


Być może to zdjęcie ma sens. Jesteś pośrodku aniołów, które Cię strzegą  - Adriana i Pauliny.
Wszystkich chcących się dowiedzieć wszystkiego o Izie zapraszamy już za kilka dni na Jej oficjalną stronę: www.izabelajasinska.com

"Pomagać jest warto, nie pomagać - traci sens"
Wiola i Piotr
strona już dostępna
Z powodu zmiany serwera wystąpiły nieoczekiwane problemy z domeną globalną tej strony. Jeszcze przez kilkanaście godzin nie wszyscy będą mogli ją odwiedzać. Wszystkie dane użytkowników zostały zachowane.
Serdecznie przepraszamy wszystkich za utrudnienia wywołane nie z naszej winy.
Administratorzy
Pamięć
"Pamięć pozostanie tak długo, jak długo będzie w naszych sercach"

Tydzień minął od czasu kiedy pożegnaliśmy Paulinkę. Nadal myśli - jeszcze nie spokojne - przewijają się przez nasze umysły. Powracają wspomnienia i słychać znów "echo". Czy ktoś zrozumiał co nam chciała powiedzieć Paulinka? Symbole mówią zawsze bardzo dużo i od nas zależy jak będziemy je interpretować.
Każdy ma jakieś odczucia i przemyślenia. Można je wyrazić w nowym temacie na forum.

Dzisiaj wieczorem Księga Kondolencyjna zostanie zamknięta, więc jeżeli ktoś jeszcze czuje potrzebę, aby coś w niej zamieścić to może to jeszcze zrobić. W odpowiednim czasie wszystkie wpisy z tej księgi zostaną przekazane rodzinie Paulinki.
Wygenerowano w sekund: 0.05
1 186 261 Wizyt na stronie
aranżacje ∗ Notensatz ∗ komputerowe przepisywanie i edycja nut ∗ randka ∗ Lokalizacja oprogramowania i DTP ∗ wózki dziecięce ∗ szkoły jezykowe Wrocław ∗ torebki papierowe z nadrukiem ∗ wózki dziecięce ∗ eLoteria - Loteria internetowa ∗ sauna ∗ Darmowe Pobieranie TORRENTY ∗ Pomysły i porady Mistrzunia ∗ Prasa Tremotransferowa ∗ zespoły weselne opolskie